שאלות ותשובות

ש. מה משמעות המילה "ערק"?

ת. ערק בערבית פירושו "זיעה". הדימוי מתייחס לתהליך הזיקוק בו מתעבות טיפות אלכוהול הנדמות כטיפות זיעה.


ש. מה הם מרכיביו של הערק?
ת. הערק מורכב משלושה מרכיבים בסיסיים: כוהל ענבים, אניס ומים.

ערק kawar עשוי מ-100% חומרים טבעיים וכולל: כוהל מענבים ירוקים מתוקים, אניס טבעי ומים מזוקקים באוסמוזה הפוכה.


ש. איך שותים ערק?

ת. הדרך הנכונה והמקובלת לשתיית ערק היא מזיגת הערק לכוס דקה וצרה יחסית, אחר כך מוזגים מים (כל אחד לפי טעמו) ולבסוף מוסיפים קוביות קרח (לא הכרחי).

לאחר הוספת המים לערק – הערק משנה את צבעו, מצבע שקוף צלול - לצבע לבן "חלבי". התופעה הזו מתרחשת משום שהשמן המופק מזרעי האניס מסיס באלכוהול אך אינו מסיס במים. בהוספת מים יורד ריכוז האלכוהול במשקה וכך גם יכולת המסת השומנים. כאשר המים באים במגע עם הערק נפרד שמן האניס מהכוהל. תוספת קוביות הקרח משנה את טמפ' המשקה וגורמת לשמן האניס לצוף למעלה (בצורת טיפות "זיעה" שנוצרות בתוך הכוס).

מסיבה זו לא נכון לשים בתחילה את קוביות הקרח ואחר כך את הערק. משום שהקרח הקר "שובר" את הערק ואז שמן האניס צף למעלה ונפרד לגמרי מהתערובת. לכן חשוב שאופן מזיגת הערק יהיה מתון והדרגתי. קודם מוזגים את הערק, מוסיפים מים ואח"כ את קוביות הקרח.


ש. האם שומרים ערק במקרר?

ת. אין צורך לשמור את הערק במקרר גם לאחר פתיחת הבקבוק (דרך שתיית הערק שונה לחלוטין מדרך שתיית הוודקה ו/או כל משקה אחר).


ש.איך מבדילים בין סוגי ערק שונים?

ת. *על פי הריח, הטעם ואחוזי הכוהל. ערק Kawar מיוצר מ 100% חומרים טבעיים (כהל ענבים, אניס טבעי ומים טהורים), להבדיל מערק המיוצר מחומרים סינטטיים (כוהל סינטטי, תמציות אניס ומים). הריח והטעם של ערק טבעי טהור שונה לגמרי מטעמו ומריחו של ערק סינטטי.


ש. האם הערק הוא משקה בריא?

ת. מבין המשקאות האלכוהוליים לערק יש ערך מוסף לבריאות. מזרעי האניס מפיקים את שמן האניס המשמש לרפואה (כ-85% מיבולי האניס בעולם משמשים לתעשיית הרפואה).

ערק טהור טוב ללב, למערכת הדם, למערכת העיכול, לגזים המצטברים במעיים, למניעת בחילות, לכאבי ראש, ידוע כמשמיד חיידקים ואף עוזר נגד כאבי גרון ושיניים. הוא גורם לרעננות ולהעלאת מצב הרוח.

מעבר לשימושו הראשי כמשקה אלכוהולי וכאפריטיף, הערק משמש גם בתעשיית הבשמים ותעשיית המזון (בישול בטעמי אניס וטעמי ים הוא שילוב מנצח במטבח).


ש. מה ההבדל בין שלושת סוגי ערק Kawar?

ת. ההבדל בין שלושת סוגי ערק קעוואר הוא באחוז האלכוהול. ערק kawar משווק בשלושה סוגים שונים על מנת לענות על צרכי השוק הישראלי המגוון, כל שלושת המוצרים, השחור, האדום והירוק, הם באיכות גבוהה במיוחד, עשויים מחומרים טבעיים ומופקים  בתהליך זיקוק מתקדם.


ש. מה היתרון בערק kawar המיוצר בטכנולוגיה מתקדמת?

ת. לטכנולוגיה המתקדמת קשר ישיר לטעם הערק ולצלילותו. ייצור הערק הרגיל נעשה בשיטות מיושנות ולא סטריליות. הדבר גורם לשינוי בטעם הערק מבקבוק לבקבוק. בטכנולוגיה המתקדמת של ערק kawar  תנאי הייצור הינם סטריליים וללא מגע יד אדם. מערכת בקרה ממוחשבת ויקרה מסוגה, אחראית לדיוק מושלם ברמות הטמפרטורה, הזיקוק והמדידה לכל אורך התהליך. כך נשמרת נוסחת הייצור המיוחדת לערק kawar באופן בו כל טיפה בכל בקבוק היא בעלת אותו טעם אחיד.

ש. מאיזה סוג ענבים מופק ערק kawar?
ת. ערק קעוואר מופק מענבים לבנים מתוקים. ענבים אלו עשירים במיוחד באחוז הסוכר שלהם.


ש. למה חשוב שרמת הסוכר בענבים תהיה גבוהה?

ת. בתהליך התססת הענבים מתרחש "מפגש" בין הסוכרים והשמרים*, אשר בסופו מתקבל אלכוהול בריכוז מסוים. ככל שרמת הסוכר בענבים גבוהה יותר מתקבל כוהל באחוז גבוה יותר.

*השמרים הינם קבוצה של פטריות חד תאיות אשר, כמו כל יצור חי, אוכלות ומייצרות אנרגיה ותוצרי לוואי. השמרים ניזונים מסוכר ותוצר הלוואי של פעולת השמרים הינו  האלכוהול אשר ממנו מופק המשקה.


ש. האם ערק kawar כולל מתנול?

ת. ערק kawar נקי ממתנול - מתיל אלכוהול מהווה רעל מסוכן למערכת העצבים המרכזית ועלול לגרום לעיוורון.

designed by Studio 3 | Developed By Joomi