ערק ורומנטיקה

Achshvrosh_2

משקה המלכים:

שירים נכתבו בעבר על טעמו המשיי של הערק הטהור, מלכים ברחבי המזרח התיכון שתו רק אותו במסיבות ובנשפים, האגדה מספרת על אחשווראש, המלך הפרסי, כי שתייתו לשוכרה היתה בשל חיבתו המופרזת למשקה האניס האיכותי.

אז כיצד הדרדר מעמדו של משקה המלכים למשקה עממי של מעמד הפועלים, שאלה זו יש להפנות לדפי ההיסטוריה של יצרנים אשר לא חונכו על ברכי הגאווה של ייצור הערק האמיתי.

 

הערק נודע בכל המזרח התיכון כמשקה האלים. היוונים והתורכים פיתחו משקה הדומה כמעט לחלוטין בטעמו ובניחוחו לערק אך חסר את מאפיין אגדות אלף לילה ולילה שמצטרף לערק הערבי. בכל ערב היו הגברים, בני המעמד העליון, חוזרים מיום העיסוקים ומתפנים לשעה קלה של מנוחה, מול רוח ערב מלטפת וחמימה, הוגשו להם מאזטים מעודנים וטעימים לחיך לצידה של כוס ערק שסימלה עבורם את פתיחת הערב והמעבר מיום העסקים לבילוי עם המשפחה וחברים.

את הערק כאמור, נהוג להגיש עם ארוחה קלה של קטניות מבושלות ומתובלות כמו חומוס, מיני מטוגנים וסלטים טריים כיד המלך. כיום עקב חשיבותו של הערק אנו מנסים לחזור לימי קדם, עם כל הרומנטיקה שכרוכה סביב.

כיום אין צורך להסתפק באלכוהול זול רווי במתנול, אשר עלול לגרום לכאבי ראש קשים ביום שלמחרת השתייה, אלא במשקה המבוסס על מים טהורים, זרעי אניס מובחרים ואלכוהול המופק מענבים ירוקים ומזוקק זיקוק משולש.

בחזרה למאמרים...

 
designed by Studio 3 | Developed By Joomi